رنگ سال 2020 چه رنگی است؟

هر سال رنگ سال جدید میلادی توسط موسسه‌های مختلفی تعیین‌ می‌شود. موسسه پنتون از نام‌ آشناترین این موسسه‌ها است. امسال این موسسه رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ تعیین کرد

  • 2020 Year

به گزارش ویکی ساختمون، پنتون در واقع یک شرکت مسئولیت محدود است که دفتر مرکزی آن در نیوجرسی آمریکا قرار دارد. عمده اعتبار و معروفیت این شرکت به دلیل سیستم انطباق رنگ پنتون (PMS) است. این سیستم یک فضای رنگی است که در صنایع مختلفی مانند گرافیک، مد، طراحی محصولات، چاپ و تولید به کار برده‌ می‌شود و امکان مدیریت رنگ‌ها از طراحی تا تولید را به صورت‌ فیزیکی و دیجیتال به دست‌ می‌دهد. با استاندارد سازی رنگ‌ها از طریق این سیستم انطباق، تولیدکنندگان مختلف‌ می‌توانند با ارجاع به این سیستم رنگ‌ از تطابق رنگ‌ها اطمینان حاصل کنند.

آبی کلاسیک به این دلیل رنگ سال 2020 انتخاب شده است چرا که در واقع نمایانگر آسمان غروب است که نمادی آشکار از شروعی تازه است. از طرفی هم رنگ آبی کلاسیک در جلو دیدگان همه جهانیان قرار دارد و از طرفی هم خواه یا ناخواه همه ما در این دوره در زندگی روزمره بسیار با این رنگ سر و کار داریم و از این رو رنگ آبی به عنوان یک رنگ بین‌المللی انتخاب بسیار مناسبی است.

 

از طرفی هم همه‌ می‌دانند که رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ یک رنگ بسیار قدیمی و در عین حال جذاب است؛ بنابراین کسانی که در این دوران‌ می‌خواهند کمتر مصرف کنند، این رنگ انتخابی مناسب برای آن‌ها خواهد بود زیرا این رنگ هرگز از چرخه زندگی خارج نخواهد شد.

 

مادر رنگ آبی پیشرو با کیفیت بسیار مناسب و عالی می تونه به راحتی رنگ آبی کلاسیک رو براتون مهیا کنه. با استفاده از رنگ های اکرلیک یا پلاستیک پیشرو دیوار خونتون رو به رنگ کلاسیک آبی در بیارید و از اون لذت ببرید

Top